Regeneraci

Właśnie dziś

1.      Właśnie dziś przeżyję dzień dobrze, nie próbując natychmiast rozwiązywać moich wszystkich problemów. Jestem w stanie czynić przez 12 godzin to, co przeraża mnie, gdy pomyślę, że miałbym to znosić przez całe życie.

2.    Właśnie dziś będę szczęśliwy: "Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie na to pozwolą".

3.     Właśnie dziś dostosuję się do tego co jest, a nie będę próbować naginać wszystkiego do moich własnych życzeń.Przyjmę mój los takim, jaki mi ten dzień przyniesie i postaram się do niego dostosować.

4.    Właśnie dziś spróbuję ćwiczyć mój umysł, nauczę się czegoś pożytecznego. Nie będę próżnować. Przeczytam coś, co wymaga wysiłku umysłu i koncentracji uwagi.

5.     Właśnie dziś będę doskonalić się duchowo trzema sposobami:

o   wyświadczę dyskretnie komuś coś dobrego (gdyby ta osoba dowiedziała się o dobrym uczynku, to nie będzie się on liczył )

o   wykonam przynajmniej dwie rzeczy, na które nie mam ochoty

o   spróbuję nie okazać, że moje uczucia zostały zranione, mogę czuć się dotknięty, ale dziś tego nie okażę

6.    Właśnie dziś będę zgodny z otoczeniem. Postaram się wyglądać jak najlepiej, ubiorę się odpowiednio, będę mówić spokojnym tonem, będę uprzejmy i nie będę nikogo krytykować. Postaram się nie doszukiwać wad, nie będę nikogo ulepszać, ani nikim kierować z wyjątkiem samego siebie.

7.     Właśnie dziś będę miał plan działania. Może nie będę trzymał się go ściśle, ale będę go miał. Uchroni mnie to od pośpiechu i niezdecydowania.

8.    Właśnie dziś znajdę spokojne pół godziny tylko dla siebie i odprężę się. Postaram się wtedy popatrzeć na moje życie w nowy sposób.

9.    Właśnie dziś pozbędę się obaw. Przede wszystkim nie będę się bać cieszyć tym, co piękne. Spróbuję zaufać, że to co ja daję światu wróci do mnie z powrotem.

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl